Придружна програма

  • The Homesick

    THE HOMESICK

    вторник 03.10. sunday - Придружна програма | Additional program

    CONCERT: THE HOMESICK (NLD)

  • Elektro-Guzzi

    ELEKTRO GUZZI

    Придружна програма | Additional program - среда 04.10. wednesday

    CONCERT: ELEKTRO GUZZI (AUT)

  • kniga_mot

    „ФИЛОЗОФИЈА НА ПАЛАНКАТА“ – ПРОМОЦИЈА НА КНИГА

    понеделник 02.10. monday - Придружна програма | Additional program

    BOOK PROMOTION: THE PHOLOSOPHY OF THE PROVINCE RADOMIR KONSTANTINOVIC

  • kniga_mot

    ПОДОБРА ПУБЛИКА И ПОДОБРИ ГРАЃАНИ ПРЕКУ ВОВЕДУВАЊЕ НА ЗАДОЛЖИТЕЛНО ТЕАТАРСКО ОБРАЗОВАНИЕ ВО МАКЕДОНИЈА

    понеделник 02.10. monday - Придружна програма | Additional program - среда 04.10. wednesday

    PRESENTATION: MILOS B. ANDONOVSKI

  • ChrisJaeger

    РАБОТИЛНИЦА ЗА ДИЗАЈН НА СВЕТЛО И КРЕАТИВНА КОМУНИКАЦИЈА

    петок 29.09. friday - Придружна програма | Additional program - четврток 28.09. thursday

    WORKSHOP: LIGHTING DESIGN AND CREATIVE COMMUNICATION CHRIS JAEGER (GBR)

  • Goran_Sergej_Pristas_02-696x921

    ПРОЕКТ, ДЕЛА, ИНСТИТУЦИИ

    Придружна програма | Additional program - сабота 30.09. saturday

    LECTURE: PROJECT, WORK, INSTITUTIONS SERGEJ PRISTAŠ (CRO)

  • Skopje tancov teatatr, Kotel, kor. R. Risimkin - Matea Kiselichka e na slikata (1)

    РАБОТИЛНИЦИ ЗА СОВРЕМЕН ТАНЦ

    вторник 03.10. sunday - понеделник 02.10. monday - Придружна програма | Additional program

    WORKSHOPS: WORKSHOPS ON CONTEMPORARY DANCE SKOPJE DANCE THEATER (MKD)

  • AKTO_1

    КОГА ЗГРАДИТЕ БИ ЗБОРУВАЛЕ

    недела 01.10. sunday - Придружна програма | Additional program

    MULTIMEDIA, PRESENTATION: IBCT - IF BUILDINGS COULD TALK Faculty of things that cannot be learned, Bitola/Skopje (MKD)

  • sara renar

    SARA RENAR

    Придружна програма | Additional program - четврток 28.09. thursday

    CONCERT: SARA RENAR (CRO)

  • Pogan Pagan

    POGAN PAGAN

    Придружна програма | Additional program - сабота 30.09. saturday

    CONCERT: POGAN PAGAN (MKD)

Придружна програмаadmin